Phalcon PHP Forum

Webmastering => HTML i CSS => Wątek zaczęty przez: mruz w Wrzesień 16, 2013, 14:38:08

Tytuł: Bootstrap, foundation czy własny CSS
Wiadomość wysłana przez: mruz w Wrzesień 16, 2013, 14:38:08
Co preferujecie jako framework css? Bootstrap, foundation, własne css, czy jeszcze coś innego. Ja wykorzystywałem raczej własne, ale polubiłem też bootstrapa. To, że w 3.0.0 responsive jest już wkomponowane jest dodatkowym plusem, defaultowe kolory też mi odpowiadają.

Niedawno miałem robić minimalistyczny "base-css" (responsywność, formularze, buttony) tylko w css3, a wszystkie moz- webkit- i haki w osobnym pliku. Zastanawiam się jednak czy jest sens..
Tytuł: Odp: Bootstrap, foundation czy własny CSS
Wiadomość wysłana przez: ZuyPan w Wrzesień 16, 2013, 15:19:41
To zależy... Mieszam :) W większości przypadków używam jakiegoś frameworka (głównie bootstrap 3) bo podoba mi się kilka rzeczy i wbudowana responsywność. Całą resztę załatwiam własnym plikiem css który tak czy siak zawsze się pojawia. Poza tym dzięki lessowi czy innymi css Bootstrapa idzie modyfikować do woli. To jest główna zaleta która sprawiła, że prawie zawsze używam jakiegoś frameworka: dostajesz sporo ładnych rzeczy a jak chcesz to części nie kompilujesz i ich nie dostajesz lub modyfikujesz pod własne potrzeby.
Tytuł: Odp: Bootstrap, foundation czy własny CSS
Wiadomość wysłana przez: mruz w Wrzesień 16, 2013, 18:17:35
CSS dla aplikacji są różne, to wiadomo, chodzi właśnie o tą bazę. Bootstarpa używałem całego, bo nie umiałbym zrezygnować z czegoś (a może mi się przyda..) :)

We wcześniejszej wersji podobała mi się kolorystyka TODC Bootstrap (http://todc.github.io/todc-bootstrap/), ale to był plik bootstarp, bootstrap responsive i todc bootstrap, a to mnie wkurzało, nadmiarowość trochę też. Można było wygenerować w tym lesie, ale nie bawiłem się w to. W 3 jest w wszystko w 1 i defaultowa kolorystyka lepsza.